Založ si blog

IV. kapitola: Pohľadnica z ostrova snov

Vždy sa viedli ťažké diskusie o tom, či ľudia v kóme počujú svoje okolie, alebo nie. Vždy sa viedli diskusie o tom, či mozgová aktivita vypovedá o tom, že sa ten človek ešte prebere alebo sa treba pýtať rodinných príslušníkov, aké kroky podniknúť ďalej a či má zmysel umelo držať človeka pri živote.

– Snáď vieš, že som tu, že som pri tebe, že ťa tu stále čakám – šepkal Marco Tatiane pri tvári, držiac ju za ruku, cítiac v sebe úplnú bezmocnosť a vinu – Verím, že vieš, že som tu a že tu budem, nemáš sa čoho báť, som tu s tebou a budem ťa chrániť – šepkal ďalej, sediac pri nemocničnom lôžku asi tak týždeň po tom, čo sa všetko udialo. Mal snahu dostať sa k nej aj skôr, no nechceli ho pustiť bez súhlasu rodiny a nakoľko nepreukázal žiadny príbuzenský vzťah, tak bol nemocničný personál nekompromisný. Okrem toho, asi tak 4 dni bola Tatiana na jednotke intenzívnej starostlivosti, takže sa k nej nedostal nikto.

– Verím, že vieš, že som tu a že tu budem, nemáš sa čoho báť… – ozvalo sa zo svetla. Tatiana sa poobzerala okolo seba, no okrem slnkom zaliatej lúky plnej žltých púpav nevidela nič a nikoho. Sem tam nejaký strom, poletujúce motýle ale žiaden človek, ktorý by to povedal. – Som tu s tebou a budem ťa chrániť – ozvalo sa opäť a opäť nebolo nikde nikoho vidieť. Tatiana sa pozrela na nebo. Bolo čisté a malo nereálne čistú modrú farbu, miestami až tyrkysových odtieňov. Neznepokojovalo ju to, skôr to brala ako svoju súčasť, ako sen, ktorý práve prežíva. Vždy mala krásne sny plné lúk, kvetov a vecí, v ktorých sa cítila slobodná, no tento sen bol až príliž farebný, no ani to jej nevadilo. Tešila sa z toho, že má tak krásny farebný sen. Rozbehla sa po lúke. Bosá, oblečená v jemných plátených bielych šatách, cez ktoré bolo vidieť celú postavu. Keby ste sa pozreli cez slnko, mohli ste vidieť jej dokonalé krivky, pevné oblé prsia, štíhly driek a pevné boky. Rozbehla sa k stromu, aby si chvíľku odpočinula v tieni, ktorý jeho koruna ponúkala.

– Tak moc ma to mrzí. Toto sa nemalo stať – pokračoval Marco, utierajúc si slzu, čo sa snažila obehnúť nos a pošteklila ho. Aj keď sa rozišli, stále ju mal rád a cítil, že aj ona jeho. Ich vzťah sa síce prekombinoval do niečoho, čo sa dá slovami iba ťažko definovať, no obaja vedeli, že si môžu kedykoľvek zavolať s akýmkoľvek problémom. Vedeli, že nikdy si nebudú cudzí i keď sa nikdy medzi nimi nestalo nič, čo by bolo úplne intímne, okrem detských bozkov, ktoré sa ešte vtedy nedali ani označiť ako francuzáky.

Tatiana sa oddávala tichému šumeniu lístia, s ktorým sa pohrával jemný vánok, súčasne hladkajúci Tatianu na lícach. – Tak moc ma to mrzí – ozvalo sa z koruny stromu. – Toto sa nemalo stať – pokračoval hlas, ktorý bol Tatiane tak známy a aj napriek tomu nevedela, kto to je a prečo sa k nej prihovára z koruny stromu.

– Čo sa nemalo stať? Kto si? – pýtala sa márne, hľadiac na najvyšší bod koruny, kde sa hojdal lístok v rytme slov. Odpoveď sa však nevrátila. Nikto nereagoval, ako keby nikto nepočúval. Nikto sa neozval. Jej otázky išli do nema. Zostala stáť, hľadiac na korunu stromu, s otázkou “Čo sa nemalo stať?”. Stála a každá minúta, v ktorej dúfala, že jej ten hlas odpovie, ubiehali dni, týždne i mesiace.

“Markíza? Tu nemám! ” alebo ako po sviatkoch?

21.12.2016

Keď sa majitelia stanice Markíza a jej podstaníc rozhodli o odchod z DVB-T, povedal som si, že to nemá ani zmysel komentovať, pretože obsah televízie je žalostný a je skôr veľkým jazerom v viac »

O tom, ako televízie o diváka prišli. ..

21.11.2016

Nie je to tak dávno, čo sa našim SK komerčným televíziám podaril husársky kúsok ohľadne práv na vysielanie českých programov a už šliapu na divákov opäť. Aj napriek tomu, že ešte stále viac »

VI. kapitola: Križovatky nás nechajú blúdiť

17.01.2011

Svet sa zdal byť tak jednofarebný, strohý a tak prázdny. Vytratil sa z neho život rovnako, ako nebolo vidieť žiaden život na Tatiane. Marco sa nevedel na to stále pozerať a skúšal podniknúť viac »

súdna rada,

Rozhodnutie sudcov môže ovplyvniť jesenné voľby

24.05.2017 20:00

Výsledok, ktorý celú justíciu prekvapil. Zo súboja dvoch sudcovských organizácií vyšlo víťazne Združenie sudcov Slovenska, ktorého nominanti do Súdnej rady uspeli všetci.

úvo, méry, kubovič, táborská,

Na šéfovi ÚVO sa koaličná vláda nezhodla

24.05.2017 19:39

Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil.

ministerstvo obrany

Vojenské hodnosti udelené politikom preverujú

24.05.2017 18:48

Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné.

Nórsko, cesta, motorka

Nóri sú príliš dobre platení, myslí si MMF

24.05.2017 18:12

Nóri sú až príliš dobre platení. Ich krajina, ktorá sa spamätáva z poklesu cien ropy, si tak ťažko udrží konkurencieschopnosť, tvrdí MMF.

Françoise de Cani

Vítam Vás na oficiálnom blogu pre pripravovanú publikáciu knihy Ruža v dyme. Ide o moje druhé dielo, ktoré už snáď niekto aj objaví, bude sa mu páčiť a snáď sa stane aj reálnym knižným vydaním. Bol by som rád, keby ste mi nechali v komentároch nejaké Vaše pocity, ktoré to celé vo Vás evokuje, aby som vedel, či je dej na správnej ceste k tomu, aby bol komplikovanejší a krajší... Ďakujem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 7635x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy